Jak dobrze wybrać telefon komórkowy?

1. Bateria w komórce-co jest ważne, jak typ, jaka pojemność?


komórka płaskaKomórkaTelefon komórkowyAparat telefonicznyaparat kompaktowy na 2 baterie
Strona główna

1.Bateria  2.Łączność  3.Ergonomia  4.Wyświetlacz  5.Możliwości  |
Ranking producentówZobacz także:
Bateria mimo często małych wymiarów to ta część telefonu, na która najbardziej narzekamy. Sprawdź poniżej jakie mamy dostępne na rynku typy baterii, jak określa się ich pojemność, oraz jak je formować i ładować.
 • pojemność baterii
  Pojemność baterii wyznacza czas, jak długo telefon może działać bez kolejnego ładowania. Warto szczególnie zwrócić uwagę na ten parametr gdyż ciągłe doładowywanie komórki jest dla jej właściciela niezwykle irytujące i męczące. Pojemność baterii jest wyrażana w mAh (czyt.mili-ampero-godziny) i powinna być jak największa. Telefon wyposażony w baterię powyżej 900mAh to rozsądny wybór. Mniejsze baterie mogą wymagać częstego ładowania.
 • typ baterii
  typ baterii to drugi energetyczny parametr telefonu. Obecnie najpopularniejsze na rynku są:
  1. baterie Li-Ion (Litowo-Jonowe)
   Zaawansowane technologicznie ogniwa, teoretycznie bez efektu pamięciowego, można je swobodnie doładowywać zależnie od potrzeb(bez konieczności całkowitego rozładowania). Jeśli tego typu bateria nie była długi czas używana, to należy ją naładować przed użyciem.
  2. baterie Li-Polymer (Litowo-Polimerowe)
   To najbardziej zaawansowane technologicznie ogniwa. Są one drogie i stosunkowo rzadko spotykane. Nie mają efektu pamięciowego, posiadają bardzo dobre parametry wytrzymałościowe. Bateria tego typu nie traci swoich własności nawet przez lata. Dobre telefony są wyposażane właśnie w ten typ baterii.
  3. baterie Ni-Mh (Niklowo-Wodorkowe)
   Niegdyś bardzo popularne. Niestety dość wyraźny efekt pamięciowi powoli wykluczył je z rynku. Nie polecamy tego typu baterii.
  4. baterie Ni-Cd (Niklowo-Kadmowe)
   Mają dość ograniczoną liczbę cykli ładowania, a do tego bardzo podatne na warunki termiczne. Nie są już stosowane w telefonach.bateria · beterie · Li-Ion · Li-Pol · Ni-Cd · Ni-Mh
Poleć nas znajomym:
© 2006-2021 wieszwszystko.com - serwisy informacyjne.
Powielanie, kopiowanie treści serwisu w jakiejkolwiek formie bez zgody autora zabronione.
Uwagi, sugestie, pytania ->