Jak dobrze wybrać telefon komórkowy?

4. Wyświetlacz w komórce - wielkość, kolory


komórka płaskaKomórkaTelefon komórkowyAparat telefonicznyaparat kompaktowy na 2 baterie
Strona główna

1.Bateria  2.Łączność  3.Ergonomia  4.Wyświetlacz  5.Możliwości  |
Ranking producentówZobacz także:
Duży wyświetlacz to z pewnością wygoda. Konsumpcja energii aparatu rośnie. Dostępne kolory w aparatach i rozmiary ekranu w pikselach to również istotne kwestie.
  • wielkość
    Wielkość wyświetlacza znacząco wpływa na wygodę użytkowania telefonu. Większy ekran to więcej tekstu widoczne w jednym momencie i przejrzystość wyświetlanej treści. Telefony mają coraz większe wyświetlacze, ich procentowa zajętość do całego telefonu znacząco wzrasta z roku na rok. Rozważając szerokość i wysokość warto jednak pamiętać iż liczy się również ilość pikseli w pionie i poziomie. Duży wyświetlacz z małą ilością punktów w pionie i poziomie sprawia iż ekran wygląda jak dla niedowidzących (wcale dużo treści się na nim nie mieści). Najlepiej przed kupnem telefonu sprawdzić jak w tym względzie telefon się prezentuje. Warto również wiedzieć, że wielkość wyświetlacza wpływa na żywotność baterii. Większy wyświetlacz konsumuje więcej energii ale nie trzeba się tym przejmować.
  • kolory
    Liczba kolorów nie jest tak ważna. Większość obecnie instalowanych wyświetlaczy w telefonach wyświetla 4 tyś kolorów, a standardem staje się już 65 tyś kolorów (co w zupełności wystarcza i pozwala na prezentacje doskonałej palety kolorów. Wyświetlacze różnych modeli telefonów mogą różnić się jasnością i kolorami.

! Na wyświetlaczu mogą być widoczne drobne jasne lub ciemne kropki. Są to uszkodzone piksele. Piksel może na stałe świecić jednym kolorem(białym, niebieskim, zielonym, czerwonym) lub być wygaszony (czarny). Różni producenci dopuszczają różną liczbę uszkodzonych pikseli. Oznacza to, że telefon zostanie wymieniony na nowy dopiero gdy liczba uszkodzonych pikseli przekroczy `dopuszczalną`liczba kolorów wyświetlacza · wielkość TFT w komórce · uszkodzone piksele
Poleć nas znajomym:
© 2006-2021 wieszwszystko.com - serwisy informacyjne.
Powielanie, kopiowanie treści serwisu w jakiejkolwiek formie bez zgody autora zabronione.
Uwagi, sugestie, pytania ->